Eğitmenlerimiz

Güçlü akademik iş birliği ve özgün mesleki eğitimler için uzman eğitmen kadromuzla tanışın.

Anıl URAL

Ortaokul ve lise eğitimini Sankt Georg Avusturya Lisesi'nde tamamlamasının ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Anabilim Dalı'nda lisans, yine aynı üniversitede Halkla İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisans ve Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü'nde doktora programlarından mezun oldu.

Uzun yıllar, kurucusu olduğu Boğaziçi Sualtı Araştırma ve Eğitim Merkezi ve İstanbul, Galatasaray, Koç ve Sabancı Üniversiteleri’nde dersler verdi, yayınlar hazırladı, araştırma ve belgesel çalışmaları organize etti. On yıl önce İstanbul Kültür Üniversitesi’nde fuarcılık endüstrisi ve pazarlama üzerine dersler vermek üzere başlayan öğretim görevliliği halen devam etmektedir.

2002 yılında katıldığı Tüyap Fuarcılık Grubu’nda sırasıyla Genel Koordinatör Asistanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Proje Müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2013 yılı itibariyle Reed Tüyap Fuarcılık A.Ş bünyesinde Uluslararası Satış Grubu Ülke Müdürlüğü görevini sürdürmekte olup, 2018 yılında bu görevlere Satış Destek Ekibi Başkanlığı ve Tüyap Akademi iç eğitmenliği de eklenmiştir.

Arzu SARAÇ

Saint Benoit Fransız Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İşletme Bölümü lisans, Doğuş Üniversitesi İşletme anabilim dalı yüksek lisans mezunudur.

1990 yılında profesyonel çalışma hayatına çok uluslu turizm şirketleri Fransız pazarı organizasyonlarında görev alarak başlamış, sırasıyla medya ve ilaç sektörlerinde, kalite sistemleri, bina yönetimi, kurumsal iletişim ve insan kaynakları fonksiyonlarının yönetimini üstlenmiştir.

2014 yılında katıldığı Tüyap Fuarcılık bünyesinde İnsan Kaynakları, kalite yönetim sistemleri ve bina ve destek fonksiyonların yönetimi görevlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı rolünü yürütmekte aynı zamanda Tüyap Akademi’nin iç eğitmeni olarak yer almaktadır.

Asena YALINIZ

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun olarak profesyonel hayatına aynı yıl ESDA A.Ş.'de Araştırma Asistanı ünvanı ile başlamıştır. 1993 yılında İnsan Kaynakları Asistanı olarak başladığı Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş.'de 1994-1998 yıllarında İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmıştır. 1998-2000 yıllarında Continent Alışveriş Merkezleri A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü, 2000-2001 yılları arasında CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmıştır. 2002-2013 yılları arassında TeknoSA'da İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmış, Ağustos 2013’te CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi ve CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü görevine atanmıştır. 2015-2016’da 1 yıl süre ile eşzamanlı olarak Carrefoursa ve Teknosa İK Direktörü görevini üstlenmiştir. Şu anda kariyerine İnsan Kaynakları Danışmanı ve Eğitmen olarak devam etmektedir.

Aydın Yıldırım

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Bilgisayar eğitimi sonrasında,  İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü MBA Programı mezunudur.

Üretim-hizmet konularında faaliyet gösteren büyük ölçekli kuruluşlarda bilgi teknolojileri bölümlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev almıştır. Aynı zamanda eğitim kurumlarında bilgisayar uygulamaları ve yazılım kapsamlı eğitimler vermiştir.  Halen, Tüyap Fuarcılık Grubu’nda Bilgi Sistemleri Grup Başkanlığı görevini yürütmekte ve Tüyap Akademi eğitmen kadrosunda yer almaktadır.

Ceren YİĞİT

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi-Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalından mezun oldu. 2003 yılında yine Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalı yüksek lisans programını tamamladı.

Profesyonel iş yaşamında, Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi içinde Başkent Üniversitesi Okulları’nın Eğitim Koordinatörü olarak görev aldı. Ardından, Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi Eğitim Koordinatörlüğü’nde çalıştı. Real Hipermarketleri Bilkent Mağazası’nda Eğitim Yöneticisi ve ardından DSGI International Electro World Türkiye Genel Müdürlüğü’nde Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak görev aldı. 2013’ten beri Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi’nde Gelişim Danışmanı ve Eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Uzmanlık alanları arasında, öğretim tasarımı uzmanlığı, kurumsal akademi tasarımı, özellikle Yönetici ve Liderlik eğitim programlarının tasarımı, eğitimde ölçme ve değerlendirme, eğitim teknolojileri içerik tasarımı, eğitim programlarının uygulanması ve bütünsel yönetimi vardır. Yiğit, kişisel gelişim eğitimlerinin yanı sıra, yetişkin eğitimi ve eğiticinin eğitimini de Sabancı Üniversitesi EDU bünyesinde vermektedir.

Ediz TOK

Özel Ortadoğu Kolejinin ardından , Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Lisans ( pedagojik formasyon eğitimi yeterliliği ile birlikte ) , İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü Uluslar arası İşletmecilik İhtisas programı mezunudur.1996 yılında Tüyap Fuarcılık grubuna katılmış ve halen yurtiçi fuarlarda sorumlu olduğu projelerin grup başkanı olarak görevine devam etmektedir aynı zamanda Tüyap Akademi’nin iç eğitmeni olarak yer almaktadır.

Nazan GÜNGENCİ

İstanbul Amerikan Robert Lisesi'nden mezuniyetini takiben Boğaziçi Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden şeref belgesiyle lisans derecesi aldı. Aynı dönemde gerekli dersleri tamamlayarak Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik formasyon almaya hak kazandı ve sonrasında aynı fakültenin Rehberlik ve Danışmanlık Bölümü’nde bir sömestr yüksek lisans çalışması yaptı.

Kariyerine 1981 yılında, özel bir lisede İngilizce öğretmeni olarak başladı. Sonraki yıllarda devlet ve vakıf üniversitelerinde İngilizce okutman olarak mesleğine devam etti. Halen kurumlarda yetişkinlere ve çeşitli seviyedeki okullarda öğrenim gören öğrencilere teke tek ve grup olarak İngilizce özel dersler vermektedir. Güngenci, yanı sıra Türkiye’de yaşayan yabancılara da Türkçe öğretmektedir. Aynı zamanda Tüyap Akademi’nin iç eğitmeni olarak yer almaktadır.

Nur Gün

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo  - Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi süresince çeşitli medya kuruluşlarında staj yapmıştır.

Profesyonel iş hayatına 2011 yılında Hürriyet Grubunda başlamış; önce gazete tarafında çalışmıştır.  Ardından internet grubuna geçmiş, dijital pazarlama alanında birçok farklı projede sorumluluk almıştır.

2015 yılında TÜYAP Fuarcılık Grubu’na katılan Nur Gün, kariyerine dijital pazarlama alanında devam etmektedir. Halen TÜYAP’ın kurumsal ve tüm projeler kapsamlı Dijital Pazarlama Yöneticiliği görevini sürdürürken aynı zamanda Tüyap Akademi’nin iç eğitmeni olarak yer almaktadır.

Oya AKGÜN

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü lisans mezunudur. Halen aynı üniversitede Siyaset Bilimi dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 1995 yılında Tüyap Fuarcılık Grubunda başladığı kariyerine ilerleyen yıllarda yurtiçi ve yurtdışı fuarlar kapsamlı; Satış, Tanıtım, Pazarlama, Proje Yönetimi, Yurtdışı İlişkiler ve Temsilcilikler alanlarında Yöneticilik, Genel Müdür Yardımcılığı, İcra Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2018 yılı itibarıyla Tüyap Akademi'nin kuruluşundan sorumlu Eğitim ve Gelişim Grup Başkanı olarak görevine devam ederken, halen kurum içindeki Satış Akademisi kapsamlı iç eğitimleri tasarlamakta ve eğitmen olarak gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Tüyap Akademi’nin iç eğitmeni olarak yer almaktadır.

Sadık KARAMUSTAFA

Grafik tasarımcı, eğitimci.1946 Yalıköy, Ordu.

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde grafik tasarım eğitimi gördü. Mimar Sinan Üniversitesi’nde yaptığı yüksek lisans ve sanatta yeterlik çalşmalarının ardından 2005’de doçent, 2011’de profesör oldu. 1989’dan bu yana aynı kurumda öğretim görevlisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1997’de başladığı Uluslararası İstanbul Grafik Tasarım Günleri/Grafist’in yönetmenliğini yürütüyor.

Öğrencilik yıllarında çalışma yaşamına adım attı. Reklam ajanslarında çalıştı. 1979-1999 yıllarında serbest tasarımcı olarak çeşitli kuruluşlara hizmet verdi. 2000’de kızı Ayşe Karamustafa ile Karamustafa Tasarım’ı kurdu. Sosyal ve kültürel konularda ürünler verdi; müzeler, galeriler. kültür merkezleri, müzik, film ve tiyatro þirketleri ile sivil toplum kuruluşları için, tarih, arkeoloji, konser, plastik sanatlar, fotoğraf, edebiyat konulu afişler, logolar, kitaplar, dergiler, sergiler, kataloglar, kurumsal kimlik programları tasarladı. 2008 Frankfurt Kitap Fuarı Konuk Ülke Türkiye Projesi’nin baş küratörlüğünü üstlendi. 1995’den bu yana Tüyap Kitap ve Sanat Fuarlarının tasarım danışmanlığını yapıyor.

Fransa, İran ve Japonya’da kişisel sergileri düzenlendi. Yurt içinde İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Bursa’da kişisel sergiler yaptı.1981-2015 yılları arasında GMK’nin Grafik Ürünler Sergilerinin hepsine katıldı; grafik tasarımın çeşitli dallarında ellinin üzerinde işi ödüllendirildi. Üç uluslararası ödül kazandı. İşleri birçok uluslararası bienal ve trienal sergilerine seçildi. Uluslararası yarışma, sergi ve etkinliklere jüri üyesi, konuşmacı ve atölye yöneticisi olarak davet edildi. Grafik tasarım ve eğitim konusunda yüzün üzerinde yazısı yayımlandı.1995-1999 yıllarında Grafik Tasarım Dernekleri Uluslararası Konseyi İcograda’da başkan yandımcılığı görevi yaptı. 1997’de AGI / Uluslararası Grafik Birliği’ne üye seçildi.

Yasin YAVUZ

Elazığ Lisesi ardından, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesini tamamlayarak Makine Mühendisi olmuştur. Yüksek Lisansını Yönetim ve Organizasyon konusunda İstanbul Üniversitesinde yapmıştır.

39 yıl kamuda Mühendislik, Yöneticilik ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevleri yaparak emekli olduktan sonra, Teknik Danışmanlık ve Bilirkişilik yapmıştır.

Süreç içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Belgesi ve Eğitici Eğitim Belgesi almıştır.

Kendisi ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Makine Teknolojisi Bölümü Usta Öğretici Yeterlilik Belgesi, T.S.E. İş Ekipmanları ile Asansör Denetçiliği Yeterlilik Belgesi ve Yangın Eğitmenliği Belgesine sahiptir.

Halen Tüyap Fuarcılık bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı görevini sürdürürken aynı zamanda Tüyap Akademi’nin iç eğitmeni olarak yer almaktadır.

Formunuz başarı ile gönderildi.

Formunuz gönderilemedi.

Eğitim Başvuru Formu

Size en uygun eğitimi seçin, öğrenmeye hemen başlayın.